Published On: 24 października 2022

Opieka nad grobem – co znaczy?

Opieka nad grobem w samym tego słowa znaczeniu nie jest niczym innym jak troska i zadbanie o groby bliskich w naszym imieniu. W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym biegu. Zapomniawszy o tradycjach i najnormalniejszych obowiązkach które spadają na nas po utracie bliskiej osoby. Na samym początku po śmierci bliskiego dość często odwiedzany jest cmentarz. Niestety jednak z czasem gdy ból utraty zaczyna przemijać, przemija również częstotliwość obecności nas na cmentarzu, a co za tym idzie zaniedbanie miejsca pochówku. Wracamy do normalności, pracy i gonitwy w głębi serca pamiętając o osobach które odeszły, jednak nie mając czasu na utrzymanie porządku przy grobie możemy zdecydować się na usługę opieki nad grobem.

Usługa ta jest dedykowana dla osób nie tylko zapracowanych, ale również starszych, chorych nie mających sił na targanie z sobą wiader, miotły i innych narzędzi potrzebnych do umycia czy oplewienia miejsca nagrobka. Ponadto usługa opieki nad grobem to nie tylko sprzątanie, mycie, plewienie, ale również forma czci którą może wykonać zleceniobiorca w imieniu zlecającej osoby. Z tej formy korzystają osoby mieszkające z dala od cmentarzy bliskich, bądź po za granicami kraju zwracając się z prośbą zapalenia znicza w dniu urodzin zmarłego, złożenia kwiatów na uroczystość wszystkich świętych, zamówienia mszy w intencji zmarłego w rocznicę śmierci, bądź uprzątnięcia po pogrzebie. Podstawowe czynności z zakresu opieki nad grobem to nie wszystko. Odśnieżanie grobu, regularna wymiana wkładów, odszukanie grobu zmarłego, pielęgnacja kwiatów na grobie, sadzenie roślin, zlecenie renowacji liter, odnowienia pomnika to również usługi które mogą zostać nam zlecone. Jesteśmy otwarci na stworzenie indywidualnie dobranej oferty według Państwa potrzeb.

Opieka nad grobem może mieć formę jednorazową i obejmować indywidualny zakres czynności do których między innymi należą: wyniesienie starych zniczy i wiązanek, zamiecenie bliskiego obejścia grobu, oplewienie dookoła pomnika, usunięcie traw, liści, mchu, porostu i innych zanieczyszczeń, umycie nagrobka, złożenie kwiatów, wiązanek, zapalenie zniczy. Można również skorzystać z oferty abonamentowej przy której możemy się nie martwić o przegapieniu ważnej daty. Ustalany jest wtedy zakres obowiązków na cały rok z wyszczególnieniem ważnych dat i wykonania czynności na dany okres. Cena abonamentowa takiej usługi jest zazwyczaj zdecydowanie korzystniejsza, a już na pewno wygodniejsza.
Czy możemy być pewni, że usługa zostanie wykonana ? Jak najbardziej ! Aby mogli, być państwo pewni wykonania usługi raportujemy je w formie zdjęciowej. Przesyłamy drogą e-mail, mms, bądź pocztą zdjęcia z wykonanych prac. Daje to Państwu możliwość wirtualnego odwiedzenia grobu, a pomimo dzielących kilometrów ważniejsze, że to „wspomnienie jest formą spotkania” K.G.
Aby nie musieli Państwo wstydzić się zaniedbanego pomnika zapraszamy do kontaktu.

Usługi świadczymy na terenie Mikołowa, Orzesza, Rybnika, Łazisk Górnych, Tychów, Katowic, Rudy Śląskiej, Zabrza, Gliwic, Chorzowa oraz całego województwa Śląskiego.